7.30 – 8.30 Poranne zajęcia świetlicowe. W tym czasie dzieci mają swobodny dostęp do rysowania, gier planszowych, puzzli i  książek. To również czas przygotowania sali do nadejścia dzieci oraz pomoc w przygotowaniu śniadania.
8.30 – 9.00 Wspólne śniadanie w formie szwedzkiego stołu.
9.00 – 12.00 Trzygodzinna praca własna z materiałem Montessori, która rozpoczęta jest porannym kręgiem. W tym czasie dzieci zmieniają datę w kalendarzu, odczytują temperaturę, opowiadają o tym co się u nich wydarzyło oraz o swoich planach.

Podczas pracy własnej każde dziecko pracuje w  zgodzie z własnym sobą, we własnym tempie, podążając za swoimi potrzebami , rozwojem oraz zainteresowaniami. To również czas indywidualnej pracy, jak i grupowej oraz w asyście nauczyciela.

10.30 – 12.00 W tym czasie przygotowany jest stolik śniadaniowy, który znajduje się w Sali. Dzieci samodzielnie robią sobie kanapki i spożywają drugie śniadanie, kiedy mają taką potrzebę.
12.00 Wspólne sprzątanie sali. Jest to również czas na śpiewanie piosenek.
12.00 – 14.00 Wyjście na dwór. W naszym przedszkolu wychodzimy codziennie, niezależnie od pogody. Dzieci mają dostosowany strój do warunków atmosferycznych.
14.00 – 14.30 Wspólny obiad. Dzieci samodzielnie nakrywają do stołu jak i sprzątają po posiłku. Nie zmuszamy do jedzenia. Szanujemy indywidualne wybory dziecka. Każdy z nas je tyle ile potrzebuje.
14.30 Czas odpoczynku i drzemki dla chętnych dzieci.
14.30 – 15.15 Pozostali udają się na zajęcia dodatkowe.
15.15 – 17.00 Wspólne czytania książek, śpiewanie piosenek. Jest to również czas drugiej pracy własnej jak i rozchodzenia się dzieci do domu.
15.45 Podwieczorek .
17.00 Zamknięcie przedszkola.